
Rekordszámú pályamű érkezett a NAIK MGI Kutatók Éjszakájára meghirdetett rajzpályázatára.

Színes, gyönyörű rajzokkal teli aula fogadta az idei látogatókat a NAIK MGI-ben, az idén már negyedjére megrendezett Kutatók Éjszakája országos programsorozat keretében. A „Drónok harca a szántóföldön” elnevezésű rajzpályázatra idén igen magas számú, 173 db pályamű érkezett, amelyeket négy korosztályos kategóriában értékelt az intézeti zsűri.
Az idei programsorozat a rajzpályázat ünnepélyes díjátadójával indult, melynek keretében Dr. Gulyás Zoltán intézetigazgató megköszönte a részvételt és az innovatív, színvonalas pályaműveket, majd a kategóriák 13 helyezettjének értékes díjakat adott át.
Az idén kilenc színes szakmai programot kínáló Mezőgazdasági Gépesítési Intézetben, rendhagyó módon először, a környező településekről is teljes általános iskolás osztályokat láthattak vendégül.
Az intézet munkatársai és kutatói több izgalmas kísérlet bemutatásával, interaktív előadásokkal és foglalkozásokkal vezették be kis látogatóikat az intézet szakmai életébe: testközelbe hozták a hiperspektrális távérzékelést, ahol a bátrabb jelentkezőket be is „szkennelték”, megadták a választ arra, hogy vajon elszakítható-e egy acélrúd, illetve a NAIK MGI egyedülálló mérőberendezésével, a MAZ-537 típusú fékezőkocsi segítségével kipróbálhatták, hogy az osztályukban mekkora az együttműködés „húzóereje”.
A számtalan izgalmas szakmai program mellett lehetőség volt az intézet traktorain utazni, saját rajzzal ellátott kitűzőt készíteni, és megcsodálni az intézet udvarán álló traktormatuzsálemet.A rajzpályázatra beérkezett művekből készült kiállítást november 23-ig tekinthetik meg az érdeklődők az intézet aulájában.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.