
2019. szeptember 20-án Szarvason, a NAIK Halászati Kutatóintézetében került megrendezésre, immár hagyományként a II. Agrár-Horgász Kupa és Családi Nap.

A rendezvény keretében a szervezők lehetőséget adtak az intézeti csapatoknak halétel-főző versenyen való részvételre, valamint egyéniben jelentkezni lehetett horgász versenyre is.
A NAIK MGI lelkes csapata nem volt rest hajnalok hajnalán útra kelni Szarvasra, ahol egy 4 fős főző csapattal, és két fő horgásszal képviseltette magát.
A házigazda és egyben szervező Halászati Kutatóintézet munkatársai ismét nagy gonddal készültek a jeles megmérettetésre, nagyon kellemes és élményekben gazdag programot állítva össze a NAIK intézetei és szakmai társintézetei részére.
A nap egyik legizgalmasabb eseménye a szakmai vezetés kíséretében megrendezett tokhal bemutató volt, ahol a részvevők testközelből ismerhették meg ezt a fokozottan védett, egzotikus, őshonos halunkat.
Az igazán kellemes hangulatot tovább fokozta a gyönyörű idő, a tavon való csónakázás, a rengeteg kiváló halétel-kóstolás, valamint a magas minőségű, kézműves sör és intézeti borkóstoló.
Nem tagadjuk, csapatunk nyerni indult a messzi Szarvasra, és a gondos előkészületek, az összehangolt csapatmunka meg is hozta a kívánt eredményt: az MGI főzőcsapata - Paulovics Ildikó, Szöginé Birta Diána, Dócziné Lencsés Nóra és Kótiné Seenger Julianna részvételével a halételfőző-verseny megosztott első helyezettjeként zárta a megmérettetést.
A nyertes étel egy kapros túrógombóccal kísért, pirított szalonnával hintett harcsapaprikás volt, mely a helyszínen, bográcsban készült.
Csapatunk másik fele, az egyéniben indult horgászaink is mindent megtettek a sikeres szereplését: Takács Sándor a horgászversenyen 2107 pontot ért el, Bácskai István pedig 2300 össz. pontszámú teljesítménye mellett az általa fogott 2,150 kg súlyú tőponttyal a legnagyobb kifogott hal kategória győztese lett.
A rendezvény családi nap jellegből adódóan az MGI junior utánpótlás csapata is kivette részét az előkészületekből, amivel nagyban hozzájárultak a sikeres naphoz.
Nagyon köszönjük a NAIK HAKI-nak a rendkívül színvonalas rendezvényt és a szíves vendéglátást! A jókedvű készülődés, az izgalmas versenyek, és az elért eredmények alapján biztosan állíthatjuk: Jövőre újra Szarvason!
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.