
A növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet idén nyáron történt módosításnak köszönhetően, hosszú előkészítő munkát követően végre hivatalos keretek között is elindul hazánkban a használatban lévő permetezőgépek időszakos műszaki felülvizsgálati rendszere.

A rendszer működtetésével és felügyeletével kapcsolatos feladatokat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) látja el.
A rendszer fontos részét képező alapképzés megtartásával a NÉBIH a NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézetet (NAIK MGI) bízta meg. A NAIK MGI munkatársai a későbbiekben várhatóan a rendszeres továbbképzésekkel kapcsolatosan is kapnak majd feladatokat.
A nagy érdeklődésre való tekintettel 2019. szeptember és október hónapokban 4 vagy 5 alkalommal, a következő napokon került/kerül megtartásra az alapképzés: szeptember 19. és 24., október 3. és 9. Az esetleges 5. alkalom időpontja a későbbiekben kerül véglegesítésre.
Az alkalmanként egy napos alapképzés délelőtti részében szakmai előadások hangzanak el, délután pedig 1 db függesztett kivitelű szántóföldi és 1 db vontatott kivitelű ültetvény (kertészeti) permetezőgép műszaki felülvizsgálatára került sor a NAIK MGI Növényvédőgép Vizsgálólaboratóriumában, amely a Nemzeti Akkreditáló Hatóság által akkreditált.
Amennyiben érdeklődik az alapképzésen történő részvétel iránt és minden tekintetben megfelel a NÉBIH által támasztott követelményeknek, szeretettel várjuk az alapképzésen!
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.