
A NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézetben 2018. április 26-án került megrendezésre a "Szemes termények korszerű szárítási, tárolási, feldolgozási és mérési technológiái" című konferencia, melyet igen nagy szakmai érdeklődés övezett.

A szakmai program résztvevői betekintést kaphattak a szemestermény-szárítók új fejlesztési lehetőségeibe, megismerhették a legmodernebb vetőmagkezelési technológiákat és azok gépeit, valamint a legújabb fejlesztésű gabona minőségvizsgáló mérőműszereket. Az előadásokkal egyidőben témához kapcsolódóan termékbemutató is zajlott.
Dr. Gulyás Zoltán, a NAIK MGI intézetigazgatója üdvözölte a nagy számban megjelent szakmai hallgatóságot, majd Dr. Dragovácz Nikoletta a NAIK koordinációs főigazgató-helyettese mondta el köszöntő beszédét.
A konferenciát Dr. Feldman Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes-államtitkára nyitotta meg.
Első előadóként Dr. Gillay Zoltán, a SZIE adjunktusa ismertette a legmodernebb gabona nedvesség mérési módszereket, melynek fejlesztésében és kidolgozásában maga is részt vett.
Géczi Gabriella, a Metron Kft. képviselője az általuk forgalmazott gabona minőségvizsgáló műszereket ismertette és bemutatta a legújabb fejlesztésű DICKEY-john mérőműszereket.
A CHH Műszaki Kft. ügyvezetője, Horváth Zoltán a Cimbria gyártmányú, világszínvonalú magkezelési technológiákat és azok gépeit ismertette előadásában.
Farkas László, a Seed-Imex Kft. ügyvezetője energiatakarékos gabonaszárítási és tárolási technológiát mutatott be.
A SZIE Gépészmérnöki Kar képviseletében Bessenyei Kornél, tanársegéd ismertette a Delux DPSL4530 típusú szemestermény-szárító üzemi vizsgálatának módszerét és annak eredményeit.
Kertész András, a Patento Kft. ügyvezetője a régi szárítóüzemek felújításának tapasztalatait, továbbá a Patento Kft. szabadalmainak felhasználásával az új szemestermény-szárítók fejlesztésének lehetőségeit ismertette.
Utolsó előadóként, Dr. Sebestyén Róbert, az MFB Zrt. vezető szakértője felvázolta a gazdák számára rendelkezésre álló, az MFB Zrt. által kínált finanszírozási lehetőségeket.
A szakmai előadások után került sor az Intézet udvarán a tavaszi traktorkiállásra, amelynek során a vállalkozó kedvű résztvevők egy-két kör erejéig felülhettek és kipróbálhatták az 1938. évben gyártott HSCS G35 izzófejes traktort.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.