
Dr. Szalay Kornél
Tudományos Életpálya
2015 -
- NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet Precíziós Mezőgazdálkodás és Környezet-monitoring Osztály - kutatási osztályvezető.
European Society of Agricultural Engineers (EurAgEng) alelnök.
2013 -
- Gépipari Tudományos Egyesület és European Society of Agricultural Engineers (EurAgEng) tag.
2011 -
- Az Átfogó Atomcsend Szerződés (Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty, CTBT) szervezetével folytatott távérzékelési projektek vezetése. Terepi spektroszkópiai mérések és adatfeldolgozás. Hőkamerás mérések és képfeldolgozás. Szakértőként folyamatos részvétel nemzetközi műszerteszteléseken és tudományos fórumokon.
2009 -
- Szent István Egyetem Műszaki Tudományi Doktori Iskola, nappali tagozatos Ph.D. hallgató. Növényi jellemzők meghatározása hiperspektrális méréstechnológiával. Együttműködve a SZIE Növénytermesztési Intézettel őszi búzák spektroszkópiai vizsgálata a NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet jogelődjének távérzékelései eszközrendszerével. Többváltozós statisztikai elemzések fajtatulajdonságok azonosítása céljából. Oktatási tevékenység a SZIE Mechanika és Géptan Intézet doktoranduszaként. A NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet jogelődjénél hazai és nemzetközi távérzékeléses projektjeiben való részvétel.
2007 -
- Tudományos Diákköri kutatómunka a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szent István Egyetem Mezőgazdasági- és Környezettudományi Kar, Növénytermesztési Intézetével együttműködve. Őszi búzafajták ökológiai gazdálkodásban engedélyezett tápanyag-utánpótlási lehetőségeinek vizsgálata.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.