
MGI - Növénytermelés Gépesítése Főosztály
A főosztály magában foglalja a Mezőgazdasági Erőgépek Osztályt és a Növénytermesztési Technológiák Osztályt, valamint két akkreditált laboratóriumot – a Növényvédőgép és az Energetikai Vizsgálólaboratóriumot.
Szervezeti alegységek
A Laboratóriumban a piaci szereplők megkeresésének eleget téve folynak vizsgálatok a fejlesztés alatt álló, illetve a kereskedelmi forgalomba hozandó vegyes tüzelésű és alternatív szilárd tüzelőanyaggal működtetett, szakaszos és automata biogén tüzelőberendezések és fűtőanyagaihoz kapcsolódóan.
A NAIK MGI egyik fő feladatköre hosszú idő óta a mezőgazdasági erő- és munkagépek vizsgálata. Ebben oszlopos szerepe van a Növénytermelés Gépesítése Főosztály Mezőgazdasági Erőgépek Osztálynak. Az osztály fő tevékenységi köre az erőgépek laboratóriumi és szántóföldi vizsgálata.
Az Osztály rendelkezik a talajművelési-, vetési-, növényvédelmi-, tápanyag-visszapótlási-, és betakarítási feladatok, illetve a kertészet és az öntözés gépesítési elemeinek hiteles vizsgálatához szükséges eszközökkel, vizsgálati eljárásokkal, és megfelelően képzett kutató személyzettel.
A vizsgálólaboratórium az MSZ EN ISO/IEC 17025:2005 szabvány szerint akkreditált státusszal rendelkezik üzemi méretű szántóföldi és ültetvény (kertészeti) permetezőgépek vizsgálatára (akkreditálási okirat száma: NAH-1-1339/2016). Az üzemi méretű permetezőgépek jellemzőinek meghatározása mellett hordozható permetezőgépek, csávázógépek, granulátumszórók vizsgálatára is használható.
Munkatársak


AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.