
Mezőgazdasági munkagépek vizsgálata
A mezőgép laboratóriumban különböző szántóföldi munkagépek, talajművelő gépek, gabona és szemenként vetőgépek vizsgálatait végezzük. Ezek a vizsgálatok kiterjednek a gépek munkaminőségi és energetikai jellemzőinak meghatározására. A munkaminőségi mutatók a talajművelő gépek estében a munkamélység, munkaszélesség, lazító vagy tömörítő, aprító és porhanyító hatás, talajegyengető, gyombekeverő és gyomirtó képesség. A vetőgépek esetében a szükséges tőtávolság, a sortávolság és a vetési mélység betartásának mértéke a munkaminőség meghatározója.
Megművelt talajfelszín felvételezése |
Vonóerő mérés két traktorral |
Az fő energetikai jellemzők az üzemanyag fogyasztás, a vontatáshoz szükséges erő és a területteljesítmény, ami általában az egy műszak (ami a mezőgazdaságban elfogadottan 10 óra) vagy egy óra alatt megművelt terület nagysága hektárban. Az energetikai mérések lehetőséget adnak arra a gazdáknak, hogy összehasonlíthassák a különböző szántóföldi talajművelési technológiákat is (forgatásos, forgatás nélküli, művelettakarékos).
Megművelt talaj keresztmetszete (ábra egy intézeti jelentésből)
A talajművelési technológiák üzemanyag szükséglete (ábra egy intézeti jelentésből)
A szántóföldi vizsgálatok során mind a traktorokat, mind a munkagépeket gyakorlati munkavégzés közben vizsgáljuk, szántóföldi körülmények között sík területen, lehetőség szerint középkötött talajokon.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.