
Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar Kihelyezett Agrár-Műszaki Tanszék
A tanszék története
A NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet sok évre visszatekintő kapcsolatban áll a Szent István Egyetemmel, a Gépészmérnöki Karral kiemelten. A Kar hallgatói az intézetben hagyományosan lehetőséget kaphatnak a kutatási laboratóriumok, szántóföldi bemutatók megtekintésére és a gyakorlati ismeretek bővítésére az intézet kutatóinak, szakembereinek vezetésével.
Talajművelő gépek bemutatása szabadföldön
Gyakorlati bemutató a szélcsatornánál és az Akkreditált Növényvédelmi laboratóriumban
Azért, hogy a gyakorlati bemutatók mellett az elméleti oktatásnak is megfelelő körülményeket teremtsenek a két intézmény 2002-ben létrehozta a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar Kihelyezett Agrár-Műszaki Tanszékét és kialakította a Bánházi Gyula előadótermet. A terem magas színvonalú műszaki képzéshez biztosít lehetőség a hallgatók számára 35-50 fős csoportokban.
Bánházi Gyula előadóterem
Bánházi Gyula 1957-től haláláig, 1989-ig az intézet jogelődjének igazgatója. Címzetes egyetemi tanárként oktatott a SZIE Gépészmérnöki Karán. Az agrárműszaki tudományterület és a gépesítésfejlesztés meghatározó és kimagasló személyisége volt. Életpályája példaértékűen igazolja az egyetemi képzés, a műszaki gyakorlat, és a kutatás-fejlesztés szinergiája által képviselt értéket.
Bánházi Gyula emléktábla
Képzés
A két intézmény együttműködésének köszönhetően a tanszék fontos szerepet vállal más felsőoktatási intézmények B.Sc. és M.Sc. szintű hallgatóinak elméleti és gyakorlati képzésében, valamint aktív szerepe van a Ph.D. oktatásban is. A Szent István Egyetem mellett minden évben érkeznek hallgatók a Budapesti Műszaki Egyetemről, a Nyugat Magyarországi Egyetemről is.
Kapcsolat
Tanszékvezető
Dr. Fenyvesi László, egyetemi tanár
fenyvesi.laszlo[kukac]gek.szie.hu
+36 30 722-5380
Az oktatási tevékenységek és gyakorlati bemutatók koordinátora
Dr. Szalay Kornél
szalay.kornel[kukac]mgi.naik.hu
+36 70 935-4799
Az oktatási tevékenységeket és gyakorlati bemutatókat a SZIE GEK, valamint a NAIK MGI mérnökei, kutatói és szakemberei végzik, tématerülettől függően külső szakemberek közreműködésével, bevonásával.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.