
Budapesten harmadik alkalommal került megrendezésre június 20-21-én a KKM és az AM társszervezésében a 3. Budapest Afrika Fórum, amely országunk és az Afrikai Unió országai közötti mezőgazdasági kapcsolatok erősítését tűzte ki célul.

Az Afrikai Unió számos országából hazánkba érkezett 55 fős magasrangú delegáció a Fórum első napján a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban tartott konferencián és az azt követő panelbeszélgetésen vett részt, melynek központi témája a mezőgazdaság volt. A rendezvény lehetőséget adott arra, hogy a vendégek megismerhessék a magyar kapacitásokat, mert az eddigi tapasztalatok szerint nyitottak a világszínvonalú hazai agrármegoldásokra.
A panelbeszélgetések keretein belül a NAIK MGI tudományos segédmunkatársa, Keller Boglárka is előadást tartott, amelyben klímaadaptációhoz kapcsolódó megoldási lehetőségeket ismertetett a meghívottak számára.
A fórum második napján a kiemelt vendégek Gödöllőre látogattak, ahol a házigazda NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet nevében Dr. Gulyás Zoltán intézetigazgató köszöntötte őket.
A rövid szakmai programban Dr. Borovics Attila, a NAIK mb. stratégiai főigazgató helyettese mutatta be a NAIK intézményrendszerét, munkáját és célkitűzéseit, tekintettel arra, hogy az intézmény kutatói az elmúlt években számos afrikai országban létesítettek kapcsolatokat, kezdeményeztek közös projekteket és együttműködést a gabonakutatástól az akvakultúráig.
Dr. Szabó István, a SZIE nemzetközi és külkapcsolati rektorhelyettese intézményét bemutató előadásában felvázolta az egyetem központi szerepét a magyar agrároktatásban, a magas színvonalú képzések sokféleségét és az egyetem hosszú múltra visszatekintő, kiváló nemzetközi kapcsolatait.
Végezetül a NAIK MGI kutatási osztályvezetője, Vojtela Tibor adott rövid bepillantást az intézetben zajló szakmai életbe és kutatási projektekbe.
A szakmai programmal párhuzamosan a Fórum vendégeit a NAIK GYKI és a ZKI Zrt. munkatársai látták vendégül, kóstolással egybekötött bemutatón.
A gazdagon megrakott asztalokon lévő ízletes gyümölcsök és zöldségek iránt nagy volt az érdeklődés, a vendégek nagy örömmel ismerkedtek a bemutatott fajtákkal, így igazán élvezetes bepillantást kaphattak a két szervezetnél folyó munkába.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.