
A 2019-ben megalapításának 150 éves jubileumát ünneplő gödöllői Mezőgazdasági Gépesítési Intézet az idei évben is aktívan kivette részét a január 23. és 26. között megrendezett agráripari csúcsrendezvényen, és a G pavilon 403/A1 standján fogadta a mezőgépészet és gépesítés iránt érdeklődő szakmai közönséget.

A HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont közleménye szerint a kellemetlen téli időjárás sem vette el a kedvét az érdeklődőknek - közel 46 ezer látogatója volt az idei szakkiállításoknak, és a Vásárközpont teljes területén több mint 350 kiállító mutatta be termékeit és szolgáltatásait.
Az agrárszakmák iránti növekvő érdeklődést kiválóan mutatja, hogy idén minden korábbinál több, összesen 4 ezer diák érkezett a kiállításra.
A szakmai jelenléten túl, január 24-én a Gépipari Tudományos Egyesület Mezőgépipari Szakosztálya, az MTA Agrár- és Bioműszaki Tudományos Bizottsága és a NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet közös szervezésében megrendezésre került az „Új trendek és innovációk a talajművelés gépesítésében” című szakmai konferencia.
A téma kiváló hazai ismerői és szakértői előadásaikban betekintést adtak a talajművelő gépek fejlesztési irányaiba, a különböző talajművelési technikákba, illetve bemutatásra került néhány hazai gyártású talajművelő gépeken alkalmazott új konstrukciós megoldás is.
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.