
Méréstechnikai szolgáltatások
A NAIK MGI és jogelődei tevékenységében mindig kiemelt szerepe volt a gépvizsgálatoknak, és ezen belül a mechanikai mennyiségek villamos mérésének. A mérendő mennyiségek széles köre illetve a méréssel kapcsolatban felmerülő egyéb igények pedig feltételezik az intézet kiváló műszer-ellátottságát és a méréstechnikával foglalkozó kollégák szakértelmét az általános méréstechnikai elvek mellett a gépészeti oldalon a vizsgált géppel/berendezéssel kapcsolatban és az alkalmazott mérőműszerek/mérőrendszerek üzemeltetésének és esetlegesen fejlesztésének területén is. A méréstechnikai csoport feladata tehát egyrészt az intézet többi kutatócsoportjának támogatása a legkülönbözőbb méréstechnikai feladatok megoldásában, másrészt méréstechnikai szolgáltatások nyújtása más kutatóintézetek, egyetemi, illetve piaci partnereink számára.
A méréstechnikai szolgáltatások közé tartozik:
- Mezőgazdasági erőés munkagépek szántóföldi és laboratóriumi vizsgálata,
- partnereinkkel együttműködésben végzett gépek/berendezések vizsgálatának komplex lebonyolítása, szükség esetén a mérés és a mérőrendszer tervezésétől a vizsgált berendezés felműszerezésén át a tényleges vizsgálat elvégzéséig,
- egyedi mérőműszerek, mérőrendszerek tervezése és kialakítása mechanikai, energetikai mennyiségek villamos mérésére,
- tenzometrikus mérőbélyeges (nyúlásmérő bélyeges) technikával történő méréshez különböző gépelemeken egyedi mérőhelyek kialakítása,
- egyszerű mérőés irányítórendszerek tervezése, azok villamos és szoftveres kialakítása,
- adatgyűjtés és adatfeldolgozás módszerének kidolgozása, szükség esetén szoftveres támogatás megvalósítása.
Elérhetőség
NAIK Mezőgazdasági Gépesítési Intézet
2100 Gödöllő, Tessedik S. u. 4.
+36 (28) 511-601
Kapcsolat
Deákvári József
deakvari.jozsef[kukac]mgi.naik.hu
Kovács László
kovacs.laszlo[kukac]mgi.naik.hu
Bércesi Gábor
bercesi.gabor[kukac]mgi.naik.hu
AMMÓNIA GÁZ EMISSZIÓS MODELL - Sertés
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
2021. Január 11-i állapot szerint
2020. január 15-től a forgalomba hozatalra engedélyezett növényvédelmi gépeknél alkalmazott matrica díjszabás a következők szerint módosul: 500 db vagy ennél kisebb mennyiség megrendelése esetén 200 Ft + áfa/db; 500 db-nál nagyobb mennyiség megrendelése esetén 100 Ft + áfa/db.